1 lipca 2021 r. został uruchomiony nabór do kolejnej edycji studiów podyplomowych z zakresu mediacji i sprawiedliwości naprawczej, prowadzonych w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w roku akademickim 2021/2022. Studia sfinansowane są ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Studia dedykowane są funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej pełniącym służbę lub zatrudnionym w jednostkach organizacyjnych położonych w miejscowościach odpowiadających obszarowi właściwości miejscowej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie lub w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej położonych w innej części kraju – tj. poza właściwością miejscową Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie oraz zawodowym kuratorom sądowym działającym na obszarze działania apelacji lubelskiej lub na obszarze działania innej apelacji.
Kandydaci winni posiadać dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych.
O kwalifikacji na studia podyplomowe decyduje kolejność rejestracji w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (rejestracja dostępna od dnia 01.07.2021 r. do dnia 10.09.2021 r.).
Szczegółowe informacje dotyczące warunków i trybu przyjęć na studia podyplomowe znajdziesz w Zarządzeniu nr 54/21Rektora-Komendanta SWWS (+załącznik do zarządzenia)oraz załączniku nr 1, załączniku nr 2 , załączniku nr 3 , załączniku nr 4 , załączniku nr 5 , załączniku nr 6 i załączniku nr 7.
Harmonogram postępowania rekrutacyjnego
- 1 lipca – 10 września 2021 r. – Rejestracja kandydatów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów IRK;
- do 17 września 2021 r. – Sporządzenie przez uczelnianą komisję rekrutacyjną listy rankingowej oraz poinformowanie kandydatów o zakwalifikowaniu na studia podyplomowe;
- do 24 września 2021 r. – Dostarczenie przez kandydatów wymaganych dokumentów: podania o przyjęcie na studia podyplomowe; wypełnionej ankiety osobowej kandydata na studia podyplomowe; deklaracji udziału w Projekcie; oświadczenia uczestnika Projektu (obowiązek informacyjny realizowany w związku z art. 13 i art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679); odpisu lub kserokopii dyplomu ukończenia studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych potwierdzających posiadanie kwalifikacji co najmniej na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji; zaświadczenia o pełnieniu służby lub zatrudnieniu w jednostce organizacyjnej Służby Więziennej, lub zaświadczenia o zatrudnieniu w charakterze zawodowego kuratora sądowego; dwóch egzemplarzy podpisanej Umowy uczestnictwa w Projekcie.
- 2 października 2021 r. – Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych na studiach podyplomowych w Uczelni.
Zajęcia będą obywały się na terenie Kampusu mundurowego SWWS w Kaliszu.
Zapisy:
https://irk.swws.edu.pl/pl/offer/PD.MED.2021/programme/PD.MED/?from=field:PD.MED
https://irk.swws.edu.pl/pl/offer/PD.MED.2021/programme/PD.MED/?from=field:PD.MED